Russian | English

ارتباط میان تغذیه و ناباروری

ارتباط میان تغذیه و ناباروری
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ Ali Esmaili

داشتن فرزند یکی از دلایل اصلی ازدواج بسیاری از زوجین است و فرزند آوری از مهم‌ترین، شیرین‌ترین و گاه پرمخاطره‌ترین دوران زندگی بشمار می‌رود. بر اساس آخرین تحقیقات، از هر شش زوج یک زوج دچار مشکلات ناباروری است و این رقم در دو دهه‌ی گذشته پنجاه‌درصد افزایش داشته است. ناباروری عاملی استرس‌زا در زندگی بوده و افراد را با انواعی از مشکلات روحی و روانی جدی مواجه می‌سازد. درمان‌های متفاوتی برای ناباروری وجود دارد که شامل جراحی‌، IVF، اهدای تخمک، اهدای جنین و غیره است.

به طور کلی بسیاری از روش‌های نام برده شده در بالا، پرهزینه بوده و احتمال موفقیت پایینی دارند، همچنین نمی‌توان نقش انکارناپذیر تغذیه سالم و لزوم رعایت رژیم‌های غذایی خاص در این دوره‌ی حساس را نادیده گرفت، لذا منطقی است که کمبود برخی مواد غذایی حیاتی می‌تواند منجر به ناباروری شود. به زبانی دیگر بارداری برای بدن اقدامی پرهزینه است و درصورتی‌که ذخایر بدنی زوجین کم باشد بدن به‌طور خودکار مانع از باروری می‌شود. ازاین‌رو به منظور افزایش احتمال باروری، باید کلیه گروه‌های غذایی در حد نیاز مصرف شوند و در این ‌بین مواد غذایی مهم‌تر شامل موارد زیر است:

  • اسیدهای چرب ضروری در روغن‌های مایع گیاهی همچون روغن کنجد، کانولا، سویا، ذرت، آفتابگردان
  • دریافت منابع ویتامین E برای سلامت اسپرم، شامل کنجد، بادام، تخم آفتابگردان و جوانه گندم
  • دریافت منابع روی شامل صدف خوراکی، جگر، غلات صبحانه غنی‌شده باروی، سینه مرغ
  • مصرف لبنیات پرچرب و شیر کامل به‌منظور تامین کلسیم و آمینواسیدهای ضروری
  • دریافت مرکبات، کلم بروکلی، توت‌فرنگی و انبه به‌منظور تامین ویتامین C
  • دریافت پروتئین‌های گیاهی نظیر لوبیا و نخودفرنگی که برخلاف پروتئین‌های حیوانی موجب افزایش حساسیت به باروری می‌شوند

در نتیجه با توجه به موارد ذکرشده می‌توان با انجام مداخلات کوچک و ساده‌ی تغذیه‌ای، در صورت نداشتن مشکلات آناتومیک و فیزیولوژیک جدی، شرایط مساعد را برای بارداری فراهم کرده و از این طریق احتمال بارداری را افزایش داد. لازم به ذکر است که در برخی موارد شاهد بوده‌ایم، افرادی که سال‌ها نابارور بوده‌اند، از طریق اصلاح برخی کمبودهای ویتامینی توانسته‌اند فرد را مستعد بارداری کند. لذا امیدواریم افراد بالغ در سنین باروری با افزایش آگاهی خود از چندین ماه پیش از اقدام برای بارداری در راستای اصلاح الگوی غذایی خود گام بردارند. همان‌گونه که ذکر شد روغن کنجد و خود دانه کنجد با داشتن اسیدهای چرب ضروری و غیراشباع و ویتامین E می‌تواند در صورت جا گرفتن در رژیم غذایی ضمن ایجاد تنوع، به تامین بخشی از نیاز بدن برای تولیدمثل بپردازد. شرکت عقاب با بیش از شصت سال سابقه درزمینه‌ی تولید محصولات کنجدی یکی از اولین و بهترین تولیدکننده‌های کنجدی به شمار رفته و لذا محصولات کنجدی عقاب اعم از روغن پخت‌وپز و سرخ‌کردنی کنجد، حلواشکری و کنجد برشته‌ی درجه‌یک، منبع خوب و قابل‌اعتمادی برای جایگیری در رژیم غذایی پیش از بارداری است. امیدواریم که بتوانیم با این اقدامات شاهد جامعه‌ای سالم در آینده و روند نزولی ناباروری در کشور باشیم.