Russian | English

از چه روغنی برای مصارف خانگی استفاده کنیم؟

از چه روغنی برای مصارف خانگی استفاده کنیم؟

Array

از چه روغنی برای مصارف خانگی استفاده کنیم؟

از چه روغنی برای مصارف خانگی استفاده کنیم؟
5 اسفند 1394 Ali Esmaili

روغن ها، کاربردهای متفاوتی دارند و از نظر طعم و خواص دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند.

روغن‌های طبیعی به طور کلی حاوی ۲ نوع چربی هستند: چربی اشباع شده که در دمای معمولی جامد می‌شود، بسیار بادوام است و در مقابل اکسیداسیون مقاومت می‌کند. بنابراین اغلب این روغن‌ها دمای بالا را تحمل می‌کنند اما چربی اشباع نشده در دمای معمولی مایع است و معمولاً به آسانی اکسیده می‌شود. روغن‌های موجود در بازار معمولاً به روش شیمیایی و با حلال‌های شیمیایی نظیر هگزان (hexane) به دست می‌آید. پس از روغن‌گیری برای خارج کردن این حلال‌های خطرناک، فرآیندهای بسیار زیادی طی می‌شود و مواد شیمیایی خاصی در حرارت بسیار بالا و به منظور بوزدایی و سفید کردن به آن‌ها افزوده می‌شود که طعم، رنگ، ظاهر و خواص آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

انواع روغن‌ها را می‌توان به دو دسته تصفیه شده و تصفیه نشده نیز تقسیم کرد. روغن تصفیه نشده روغنی است که کدر است و رسوب ته روغن نیز به راحتی قابل مشاهده است. این روغن، رنگ، طعم و ظاهر مشخص‌تری از روغن‌های تصفیه شده مشابه خودش دارد. این روغن از نوع تصفیه شده آن مغذی‌تر است اما ماندگاری کوتاه‌تری دارد. بهترین نحوه استفاده از این روغن، مصرف خام آن در سالاد است و یا مواد غذایی که نیاز به حرارت ندارد. طبیعی است که از روغن تصفیه شده معمولاً برای تهیه مواد غذایی که حرارت می‌بیند، استفاده می‌شود. این روغن پس از حرارت، کاملاً قابل استفاده است، به همین دلیل طرفداران بیشتری دارد و به همین دلیل در پخت و پز یا سرخ کردن غذا بیشتر از این نوع از روغن‌ها استفاده می‌شود.

به‌طور كلي روغن‌هاي گياهي از لحاظ ارزش خوراكي و كيفيت با روغن‌هاي حيواني يا روغن‌هاي هيدروژنه قابل مقايسه نيستند. روغن‌هاي مايع گياهي از جمله روغن ذرت، کنجد، سويا، زيتون، كانولا، آفتابگردان و… بهترين روغن‌هاي خوراكي برای سلامت انسان محسوب مي‌شوند. اين روغن‌ها به ميزان قابل توجهي اسيدهاي چرب غيراشباع دارند. اين نكته را بدانيد كه بيشتر اسيدهاي چرب غيراشباع براي سلامت بدن ضروري هستند و كمتر باعث افزايش طيف چربي‌هاي خون، گرفتگي و تصلب شرايين و ديگر بیماری های عروقی می‌شوند.

اسيد چرب ترانس از تمام اسيدهاي چرب خطرناك‌تر است و مصرف آن مضرات زیادی برای سلامتی دارد. اين نوع از چربي‌ها، احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي- عروقي، ديابت و بسياري از سرطان‌ها را افزايش مي‌دهد. بنابراين روغن‌هاي مايع گياهي كه به‌صورت طبيعي از دانه‌هاي روغني به دست مي‌آيند، مناسب‌ترين روغن خوراكي محسوب مي‌شوند و روغن کنجد یکی از بهترین انواع روغن های نباتی به حساب می‌آید.
روغن کنجد که از دانه کنجد به دست می‌آید، اولین بار از طریق آشپزان چینی، وارد سفره غذای بسیاری از مردم شد. این روغن آنتی اکسیدان فراوانی دارد و در کاهش فشار خون نقش مهمی ایفا می‌کند. با اضافه کردن یک قاشق روغن کنجد به داخل سالاد می‌توانید از خواص بی‌شمار این روغن در کنار غذای خود استفاده کنید. روغن کنجد یکی از روغن‌های اشباع نشده و مفید برای بدن است، زیرا این روغن نه تنها باعث افزایش کلسترول خون نمی‌شود، بلکه آن را نیز کاهش می‌دهد .برای تهیه روغن کنجد معمولا دانه ها شسته می‌شوند تا رنگ روی آن از بین برود. سپس دانه‌ها را آسیاب کرده و در آب می‌ریزند تا پوست آنها روی آب بیاید. بعد از گرفتن پوست، دانه‌ها را خشک کرده و در آب جوش می‌ریزند و خمیر می‌کنند. خمیر به دست آمده را تحت فشار قرار می‌دهند تا روغن آن جدا شود. این روغن را روغن سرد می‌نامند و از تفاله باقی‌مانده، تحت اثر فشار و گرما، روغنی بدست می‌آید که از آن با نام روغن گرم یاد می‌شود؛ هرچند که ارزش غذایی روغن سرد را ندارد.

مصرف روغن کنجد فواید زیادی برای سلامتی دارد. جلوگیری از یبوست، پیشگیری از ابتلا به دیابت، کاهش سطح قند خون، پیشگیری از آلزایمر و بهبود عملکرد مغز نمونه‌ای از فواید گنجاندن این روغن مفید در برنامه غذایی است.

در نهایت به یاد داشته باشید که برای استفاده از روغن کنجد حتما دقت کنید که روغن سرد باشد و عنوان “FIRST COLD PRESSED” روی بسته‌بندی محصول ذکر شده باشد؛ چرا که در اثر حرارت دادن، روغن کنجد خواص خود را از دست می دهد.
شرکت عقاب به عنوان برترین تولید‌کننده روغن کنجد در ایران بیش از نیم قرن است که با تولید روغن کنجد پرس سرد پس از انجام فرایند فیلتراسیون به منظور جدایی ذرات معلق، محصولی با طعمی عالی و کیفیت بی نظیر به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد. در اين روش به دليل استفاده از حرارت‌هاي پايين، کم‌ترین تغييرات در ترکيبات و خواص تغذيه‌اي روغن ايجاد شده و به‌دليل عدم نياز به فرآيندهاي تصفيه بعدي، يک روغن کاملاً خالص و بکر با رنگ زرد ملايم و شفاف و عطر و طعم مطبوع حاصل مي‌گردد.