Russian | English

اهمیت صبحانه برای دانش‌آموزان

اهمیت صبحانه برای دانش‌آموزان
۳ آبان ۱۳۹۶ n.mohseni
The-importance-of-breakfast-for-students

خوردن صبحانه به خصوص قبل از مدرسه، برای بیشتر بچه‌ها کاری سخت و ناراحت‌کننده است. متاسفانه گاهی اوقات والدین نیز تنها به خاطر اینکه فرزندشان گرسنه به مدرسه نرود، انواع کیک و شیرینی را به عنوان صبحانه در اختیار او قرار می‌دهند. تحقیقات نشان داده‌است چربی‌های ترانسی که در کیک و شیرینی استفاده می‌شوند به مرور باعث از بین رفتن سلول‌های عصبی مغزی در افراد خواهد شد. همچنین باعث تضعیف حافظه شده و در نتیجه تاثیر مثبتی برعملکرد کودک در مدرسه ندارد.

باید به این موضوع توجه کنید که خوردن صبحانه تنها به منظور رفع گرسنگی نیست. بلکه با توجه به یادگیری درس در مدرسه، حتما باید میزان قند خون فرزندتان در طول روز در محدوده نرمالی باشد. در غیر اینصورت فرایند یادگیری به سختی و با کندی فراوان انجام می‌شود.

به همین دلیل، استفاده از فراورده‌های کنجد مانند حلواارده، کرم کنجد و حلوا شکری از گزینه‌های بسیار مناسب برای سفره صبحانه شما محسوب می‌شوند. علاوه بر تامین قند خون، به دلیل رفع بخشی از نیاز بدن به آهن، مانع از خستگی و خواب آلودگی کودکان در کلاس درس می‌شوند.

مغز گردو، غلات و نان سبوس دار، دیگر موادی هستند که باید در سفره صبحانه فرزندتان بگنجانید. پروتئین بخش مهمی از برنامه غذایی کودکان در حال رشد را تشکیل می‌دهد که به سلامت هرچه بیشتر آن‌ها کمک می‌کند.

حتما باید به این نکته توجه کنید که بسیاری از بیماری‌هایی که در بزرگسالی برای افراد رخ می‌دهند، مانند چاقی مفرط، مشکلات قلبی، دیابت و … ناشی از عادات غذایی نادرستی است که از کودکی در آن‌ها شکل گرفته‌است. برای جلوگیری از این اتفاق، در قدم اول باید سعی کنید یخچال و کابینت‌ها را از انبوه مواد غذایی فراوری شده با قندهای مصنوعی خالی کرده و در عوض مواد غذایی سالم و در عین حال خوشمزه را جایگزین کنید. وقتی مواد غذایی مضر به مقدار زیاد در منزل وجود داشته باشند، کودک به محض گرسنگی به سراغ آن‌ها می‌رود و پس از خوردن آن، دیگر میلی به خوردن غذای سالم و مناسب نخواهد داشت.

برخی از والدین تصور می‌کنند در روزهای امتحان باید صبحانه متفاوتی به فرزندشان بدهند، به همین دلیل اغلب بر اساس خواسته او، انواع شیرینی جات و بیسکوییت‌های مختلف را در اختیار او قرار می‌دهند. اما بهتر است بدانید که خوردن خوراکی‌های شیرین سرشار از قند مصنوعی، برعکس باعث کاهش سریع قند خون می‌شود. افزایش ناگهانی ترشح انسولین که در پی خوردن این خوراکی‌ها اتفاق می‌افتد ، باعث افت قندخون در ساعات بعد شده و کارایی فرد را کاهش می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود در روزهای امتحان تغییری در صبحانه فرزندتان نداده و مانند روزهای قبل، از مغزها و خوراکی‌های سالم و انرژی زا استفاده کنید.