Russian | English

بررسی روزه‌داری با رویکرد پزشکی

بررسی روزه‌داری با رویکرد پزشکی
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ Ali Esmaili

ماه مبارک رمضان ارزشمندترین مقطع زمانی در طول سال است و روزه گرفتن بر مسلمین در این ماه واجب شده است. علاوه بر توصیه‌های دینی و مذهبی که در رابطه با اهمیت روزه‌داری وجود دارد امروزه بسیاری از محققین در سرتاسر دنیا با صرف بودجه و هزینه‌ی زیاد روی این موضوع کار کردند و در حال حاضر مقالات بسیاری در پایگاه‌های علمی معتبر همچون Pubmed، Scopus و ScienceDirect در رابطه با اثرات روزه‌داری بر ابعاد مختلف سلامتی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به نتایج مثبت و امیدوارکننده‌ای نیز رسیده‌اند. از سال ۱۹۳۵ میلادی که Maccay دانشمند آمریکایی با تحقیقات گسترده به این نتیجه رسید که، محدود کردن کالری دریافتی بدون ایجاد سوءتغذیه می‌تواند طول عمر افراد را بالا ببرد، مطالعات مشابهی با همین موضوع روی گونه‌های مختلف و ابعاد متفاوت سلامتی انسان در سرتاسر دنیا صورت گرفت. اقدام بعدی محققین، یافتن جایگزین‌هایی بود که بتواند اثرات محدود کردن کالری را با مکانیسمی مشابه تقلید کند. از جمله راهکارهای بررسی‌شده، روزه‌داری بود که توانست اثرات مشابهی با محدودیت کالری را نشان دهد. در اکثر مطالعاتی که چاقی، اضافه‌وزن و عادات غلط تغذیه‌ای دخیل بوده‌اند روزه‌داری مفید واقع ‌شده‌است.

از تأثیرات مثبت روزه‌داری بر سلامت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استراحت دستگاه گوارش و جلوگیری از فرسودگی آن
  • خون‌رسانی بیشتر به سایر اعضای بدن همچون مغز
  • تحلیل و کم شدن ذخایر چربی گذشته
  • کاهش چربی‌های مضر خون
  • کنترل قند خون
  • بهبود وضعیت متابولیکی
  • بهبود عملکرد ذهنی
  • کاهش چربی کبد

باوجود اینکه روزه‌داری اثرات مثبت روحی، معنوی و جسمی دارد اما بدون رعایت اصول درست تغذیه نه‌تنها ضامن سلامت نیست بلکه می‌تواند سلامتی شخص را به خطر اندازد. شاید دقت کرده باشید که بسیاری از افراد در این ماه کاهش وزنی نداشته و حتی دچار اضافه‌وزن و مشکلات گوارشی می‌شوند. برنامه غذایی غلط، حذف وعده‌های غذایی و یا گروه‌های غذایی مهم همچون سبزیجات و میوه‌ها می‌تواند موجب، یبوست، سوءهاضمه، نفخ و سردرد شود؛ بنابراین توجه به آنچه که در این ماه مبارک انتخاب و تهیه می‌کنید بسیار حائز اهمیت است. باید به خاطر داشته باشید که هیچ‌یک از وعده‌های غذایی نباید به طور کامل حذف شود و هدف تنها جابه‌جا کردن وعده‌ها می‌باشد.

شرکت حلوای عقاب بیش از شش دهه است که مهمان سفره‌های ایرانیان است، شرکت عقاب همواره کوشیده تا ضمن تولید محصولات سالم کنجدی در جهت سلامت جامعه گام بردارد. تیم تحقیقات بازار عقاب در برخوردی نزدیک با مخاطبان خود از تمامی نیازهای اقشار مختلف جامعه و دغدغه‌های آنان آگاهی کامل دارد و نسبت به سؤالات و چرایی‌های متعددی که مردم در رابطه با اهمیت روزه‌داری و بایدها و نبایدهای این ماه مبارک دارند، مطلع است. لذا ضمن تبریک، این فرصت اندک را غنیمت می‌شمرد و با همکاری متخصصین تغذیه خود این مقاله‌ را در رابطه با این ماه تهیه و تدوین کرده است و امید دارد که با بیان هرچه ساده‌تر مفاهیم پیچیده، مفید واقع شده و بخشی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مخاطبان خود را مرتفع سازد.