Russian | English

تاثیر صبحانه بر تناسب اندام

تاثیر صبحانه بر تناسب اندام

Array

تاثیر صبحانه بر تناسب اندام

تاثیر صبحانه بر تناسب اندام
27 آذر 1396 n.mohseni

حفظ سلامتی از هر چیزی مهم تر است؛ ممکن است این جمله شبیه به یک شعار باشد اما واقعیت این است که هیچ‌جیز مهم‌تر از سلامتی نیست! متاسفانه برخی از افراد برای کاهش وزن، رو به کارهایی می‌آورند که در نهایت چیزی جز آسیب و بیماری برای آن‌ها در پی ندارد.

کاهش وزن به یک باره اتفاق نمی‌افتد. سال‌ها به طول انجامیده‌ است تا این مقدار چربی در بدن شما ذخیره شود، پس قطعا از دست دادن آن نیز مدت زمان زیادی طول می‌کشد. بنابراین لازم است این کار را به صورت کاملا اصولی و با آرامش انجام دهید، اولین کاری هم که در این زمینه باید انجام دهید این است که اهمیت صبحانه را دریابید!
در ادامه به نکاتی برای داشتن یک صبحانه مقوی و سالم که نهایتا به شما در کاهش وزن کمک می‌کند، اشاره می‌کنیم:

  • صبحانه، وعده‌ای ضروری و مهم است. پس قطعا شما در ابتدای صبح به انرژی زیادی نیاز خواهید داشت. به طور کلی حدود 25 درصد از انرژی روزانه شما از طریق مصرف یک صبحانه سالم و مقوی حاصل می‌شود؛ حتی اگر این صیحانه یک صبحانه سریع باشد.
  • بدن در طول خواب در حالتی شبیه روزه داری فرو می‌رود، بنابراین بهتر است صبحانه خود را با نوشیدن مقداری نوشیدنی ولرم آغاز کنید. یک لیوان شیر، چای یا قهوه ولرم که با یک قاشق عسل یا شیره خرما شیرین می‌شوند شروع مناسبی برای وعده صبحانه محسوب می‌شوند.
  • البته توجه کنید که در نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها زیاده روی نکنید، چرا که حتما باید سایر خوراکی‌ها را نیز در وعده صبحانه مصرف کنید.یکی از بهترین خوراکی‌های مخصوص صبحانه حلوا ارده بدون شکر عقاب است که در آن به‌جای شکر و گلوکز، از شیرین‌کننده‌های طبیعی دیگر نظیر سوربیتول و مالتیتول که به قند میوه‌جات معروف هستند، استفاده می‌گردد که ضمن ایجاد بافتی مناسب و شیرینی ملایم و مطبوع ، به‌دلیل کالری پایین‌تر و همچنین فقدان شکر در آن ، برای افرادی که به دنبال تناسب اندام و عدم استفاده از شکر در تغذیه روزانه خود هستند مناسب است. لذا حلوا ارده بدون شکر را می توان به‌عنوان یک محصول مقوی و مغذی با حفظ تمام خواص کنجد دانست.
  • صبحانه را باید در حالت نشسته و با آرامش میل کنید، نه در حال آماده شدن برای رفتن به مدرسه و محل کار یا آماده کردن وسایل کار روزانه. هرچقدر مواد غذایی موجود در وعده صبحانه گرم‌تر و تازه‌تر باشند، میل شما نیز به خوردن صبحانه بیشتر می‌شود.
  • بهتر است از انواع نان جو استفاده کنید. جو منبع بهتری از کربوهیدرات خوب است، هضمش بیشتر طول می‌کشد و برای مدت زمان بیشتری احساس سیری در شما ایجاد می‌کند. توصیه می‌کنیم از خوردن نان غافل نشوید، زیرا اگر یکی از وعده‌های غذایی خود را کم میل کنید، در طول روز ریزه خواری کرده و دچار ولع شدید در وعده غذایی بعدی می‌شوید.
  • یک صبحانه کامل شامل مقادیر زیادی میوه است. میوه‌ها با دارا بودن قند طبیعی کمک بسیاری به سیر نگه داشتن شما در طول روز می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش وزن، سبک زندگی ناسالم است که با اصلاح آن، تا حد زیادی از این روند جلوگیری می‌شود. نقطه شروع این کار نیز اهمیت دادن به وعده مهم صبحانه است. با رعایت نکاتی که به آن اشاره شد خواهید توانست به بهترین نحو در مسیر تناسب اندامتان قدم بردارید.