Russian | English

درباره هولدینگ

هلدینگ عقاب متشکل از 5 شرکت مختلف با هدف پیشبرد و بهبود روند فعالیت های خود در ایران، خاورمیانه و بسیاری از نقاط دنیا در طی بیش از هفت دهه است که پر قدرت به عنوان پیشگام در این صنعت گام بر می دارد.
هلدینگ عقاب متشکل از واحدهای مالی، منابع انسانی، سیستم و استراتژی و طراحی و کیفیت بوده و به خود و شرکت‌‌‌های تابعه ارائه خدمات می نماید
وظیفه واحد مالی، ارزیابی اقتصادی کلیه پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌‌‌های تابعه، نظارت عالیه بر اطلاعات مالی و مدیریتی شرکت‌‌‌های تابعه و تنظیم ارتباط با شرکاء دولتی در کلیه شرکت‌ها می باشد.
واحد منابع انسانی، تدوین و پیاده سازی استانداردهای منابع انسانی در کلیه ارکان شرکت‌های زیر مجموعه می باشد.
در واحد طراحی و کیفیت، نظارت جامع بر سطح کیفی، طراحی و توسعه شرکت‌های تولیدی و آزمایشگاه و همچنین همکاری و نظارت بر ارتباط میان دو شرکت پخش و درمانگاه انجام می پذیرد.
در نهایت جهت تنظیم امور داخلی و جمع بندی اطلاعات به منظور تسهیل تصمیم گیری، واحد سیستم و استراتژی با تدوین یا تصویب بیانیه ماموریت، اهداف و نظامنامه کلیه شرکت‌‌‌ها و مدیریت اطلاعات همواره برای تحقق این مهم تلاش می نماید.
 

1) شرکت تولیدی عقاب، تولید کننده محصولات بر پایه کنجد

کنجد ملکه دانه های روغنی، عبارتی که در بسیاری مقالات مشاهده می شود، شاید بهترین دلیل برای اطلاق این نام را بتوان به خواص تغذیه ای، درمانی و تنوع فرآورده های حاصل از آن نسبت داد.
با توجه به اعتقاد راسخ شرکت تولیدی عقاب بر مفید بودن این هدیه خداوندی ، این شرکت به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات بر پایه کنجد ، بیش از هفت دهه است که به کشت و پرورش این دانه ارزشمند می پردازد و تلاش می‌کند تا روز به روز بر تنوع تولیدات محصولات بر پایه کنجد بیافزاید.
این شرکت از سال 1323 تا کنون به عنوان پیشگام و یکه تاز در صنعت خود در بازار ایران بشمار می رود و همچنین همه ساله با افزایش سهم صادرات فرآورده های خود به کشورهای همسایه و سایر نقاط دنیا توانسته نقشی انکارناپذیر در افزایش سهم صادرات ایران داشته باشد.
شرکت تولیدی عقاب با استفاده از جدیدترین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا، محصولات خود را در چندین دسته ی گروه حلوا، گروه کنجد، گروه کرم کنجد، گروه سس کنجد، گروه ارده و گروه روغن کنجد عرضه می نماید.
تلاش شرکت تولیدی عقاب بر آن است تا روند رو به رشد خود را در طی این هفت دهه همچنان ادامه داده و سطح فعالیت ها و تنوع محصولات خود را در ایران و سایر کشورها افزایش دهد و برای این مرز و بوم افتخار آفرین باشد.

2)شرکت پخش عقاب، توزیع کننده محصولات غذایی و بهداشتی

شرکت پخش عقاب با داشتن پیشینه 60 ساله شرکت حلوای عقاب و با نگرشی علمی، تأسیس گردیده است. در مراحل مختلف شکل گیری پخش عقاب تلاش شده است که تمایزات ویژه ای درنظر گرفته شود. یکی از این تمایزات، رویکرد علمی شرکت در بحث مدیریت استراتژیک سازمان است. در نظام مدیریت استراتژیک بیانیه مأموریت، اهداف کلان سازمان و استراتژی های هر یک از واحدها تعیین می شود ضمن اینکه اهداف و برنامه های عملیاتی هر واحد، در راستای اهداف کلان سازمان تنظیم می شود. دومین تمایز، در بکارگیری دانش شرکت پخش عقاب، تکیه بر سیستم ها است که تلاش شده به جای محول کردن فرآیندها به مهارت ها، از رویکردهای سیستمی و استراتژیک برای نیل به اهداف استفاده شود.

از دیگر نمادهای علمی شرکت پخش عقاب، واحد بازاریابی و تحقیقات بازار است. در طرح ریزی فعالیت های این واحد، مقرر شده است که نقش مغز متفکر سازمان را ایفا کند. کلیه فرایندهای توسعه فروش سازمان بر مبنای تحلیل های علمی و تحقیقات میدانی دقیقی است که توسط این واحد انجام می گیرد. همچنین شرکت پخش عقاب با ایجاد واحدهای تخصصی دیگر، بیش از 20،000 مشتری را بصورت مستقیم در تهران؛ و کل ایران را از طریق بالغ بر ۱۸۰ نماینده شهرستان، خدمات رسانی و پوشش می دهد.
شرکت پخش عقاب فعالیت خود را توزیع محصولات سوپرمارکتی در بازار ایران می‌داند. کلیه فعالیت‌های شرکت پخش عقاب در قالب نظام جامع مدیریت استراتژیک و همسو با اهداف هولدینگ عقاب می‌باشد.
برای علمی کردن و بهبود مستمر اثربخشي سيستم مديريت سازمان، کلیه فعالیت‌های این شرکت از طریق نظام جامع مدیریت استراتژیک طرح‌ریزی و با استعانت از استاندارد ISO 9001:2008 و ISO 10002: 2004 در قالب رویه‌های علمی تدوین شده و سپس اجرا مي‌شود.

وبسایت پخش عقاب

3)آزمایشگاه عقاب، ارائه دهنده خدمات تخصصی آزمایشگاهی صنایع غذایی

دارای گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار به شماره T/908 از سازمان ملی استاندارد ایران و ISO IAC 17025 به شماره NACI/LAB/454 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران

شرکت حلوای عقاب با هدف تولید محصولات با کیفیت بالا و افزایش سطح رضایت مشتریان خود و هم‌چنین ارائه خدمات آزمایشگاهی به سایر شرکت‌‌‌های صنایع غذایی، فضای آزمایشگاهی با بیش از 200 متر مربع طراحی و با جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی و مناسب ترین سیستم مدیریتی تجهیز نموده است. بخش‌های مختلف این آزمایشگاه شامل دفتر آزمایشگاه، آزمایشگاه تجزیه شیمیایی، آزمایشگاه میکروبیولوژی، بخش تجهیزات خاص، بخش ارزیابی حسی و محل نگه‌داری نمونه‌‌‌های شاهد، همگی بر مبنای اصول علمی (( عملیات آزمایشگاهی خوب ((GLP طراحی و ساخته شده است. هم‌چنین با استقرار سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه بر مبنای استاندارد بین المللی ISO/IEC17025:2005 و پیاده سازی الزامات فنی، شرایط برای انجام آزمون‌‌‌های دقیق تجزیه مواد غذایی و میکروبیولوژی فراهم گردیده است.

انجام اقدامات فوق و هم‌چنین برگزاری دوره‌‌‌های آموزشی موجب گردید تا این آزمایشگاه به توانمندی‌های لازم برای انجام کلیه آزمون‌های شیمیایی و میکروبیولوژی نائل گردد و بر همین اساس آزمایشگاه کنترل کیفیت این شرکت موفق به اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت آزمایشگاه آکرودیته و همکار سازمان ملی استاندارد در سال 1387 با شماره مجوز T/908 در زمینه فرآورده های آردی، قنادی و نوشیدنی گردید که این همکاری کماکان نیز ادامه دارد. هم‌چنین همکاری مطلوب این آزمایشگاه با سازمان ملی استاندارد موجب شد که این آزمایشگاه به عنوان آزمایشگاه همکار نمونه در سال 1390 از طرف این سازمان برگزیده گردد.

این آزمایشگاه آمادگی لازم جهت همکاری با شرکت های فعال در زمینه فرآورده های آردی، شیرینی و شکلات، نوشیدنی ها و همچنین اداره جات استاندارد کلیه سازمان های ایران به منظور انجام آزمون های شیمیایی و میکروبیولوژی و اعلام نتایج دقیق و مورد تایید را دارا می باشد.

خط مشی کیفیت

4)شرکت دانه گستر خوزستان، تولید کننده روغن کنجد

گوناگونی بسیار کنجد و گستره زیست محیطی و دامنه انطباق پذیری بالای آن، مجموعه ای از ویژگی های ژنتیکی خاص را در این گونه پدید آورده است. بنابراین برای کاشت و برداشت این فرآورده بهتر است مجموعه ویژگی های ژنتیکی این دانه کنترل دقیق باشد، بزرگترین مانع گسترش کشت کنجد، کمبود زمین متناسب اب شرایط رشد گیاه و نبود ماشین آلات صنعتی برای برداشت آن است.
کنجد بیشتر در بخش های گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند. سطح زیر کشت کنجد در دنیا نزدیک به 7.78 میلیون هکتار است. از دیرباز هندوستان بزرگترین تولید کننده کنجد در دنیا بوده و پس از آن چین، ایران، ونزوئلا، مکزیک و… از بزرگترین تولید کنندگان این دانه روغنی می باشند.
در ایران نیز کاشت و برداشت کنجد در 16 استان کشور به مساحت تقریبی 50 هزار هکتار انجام می پذیرد. مهمترین بخش های کشت کنجد در ایران چهار استان خوزستان، خراسان، فارس و کرمان می باشد. بیشترین سطح زیر کشت مربوط به استان خوزستان و نزدیک به 10 هزار هکتار می باشد.
استان خوزستان و به ویژه شهرستان دزفول به علت موقعیت جغرافیایی خاص و شرایط آب و هوایی مناسب، بهترین اقلیم برای پرورش این دانه ارزشمند در ایران بشمار می رود. به همین سبب شرکت دانه گستر خوزستان با هدف تامین بخشی از مواد اولیه شرکت تولیدی عقاب در سال 1373 تاسیس گردید.
پتانسیل بالای تولید دانه روغنی کنجد در استان خوزستان و موقعیت ویژه شهرستان دزفول باعث گردید که این کارخانه به یکی از واحدهای فعال و موفق در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی تبدیل گردد.
درحال حاضر مجموعه هلدینگ عقاب با توجه به وجود ماشین آلات و تجهیزات تخصصی تولید انواع روغن بر پایه کنجد و بکارگیری پرسنل متخصص و مجرب در این زمینه ، سایت تولید محصولات روغن خود را در کارخانه دانه گستر خوزستان متمرکز نموده است .
تولیدات شرکت دانه گستر با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی به لحاظ کمک به سلامت افراد جامعه در سبد محصولات مجموعه عقاب از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

5)درمانگاه غدیر خم، ارائه دهنده خدمات درمانی محدود

درمانگاه غدیر خم توسط شادروان حاج سید جلیل ناصری با هدف ارائه خدمات درمانی به قشر کم درآمد منطقه تاسیس گردید که ایشان عملیات ساخت این مرکز را از سال 1370 در خیابان قصرالدشت تهران شروع نموده و درمانگاه در سال 1374 به صورت رسمی افتتاح و شروع بکار نموده است.
این درمانگاه به صورت خیریه بوده و طبق وصیت شادروان حاج سید جلیل ناصری کلیه خدمات با 25% تخفیف از تعرفه های پزشکی از مراجعین دریافت میگردد.
بعد از فوت ایشان، همسر و فرزندانشان در ادامه نیت خیرخواهانه مرحوم ناصری در حفظ و توسعه درمانگاه نهایت سعی و تلاش خود را بکار برده و همواره یاور و پشتیبان این مرکز بوده اند.
در راستای این نیات خیرخواهانه در سال 1394 و بعد از گذشت 20 سال خدمت رسانی مستمر به نیاز مندان منطقه، هیات امناء درمانگاه ( فرزندان مرحوم حاج سید جلیل ناصری) تصمیم به بازسازی و بروزرسانی مجدد درمانگاه و تجهیزات آن گرفته و در این زمینه هم راستا با عملیات بازسازی شروع به استاندارد سازی فضای فیزیکی و همچنین خدمات پزشکی بر اساس دو اصل حاکمیت بالینی و رضایت مندی بیماران نموده اند وهمچنین با استقرار سیستم مدیریت کیفیت نسبت به استاندارد سازی فرآیندهای اداری مجموعه نیز اقدام نمودند.
این مرکز با برخورداری از به روز ترین و مدرن ترین تجهیزات پزشکی طرف قرارداد با کلیه سازمان های بیمه ای درمانی از جمله بیمه سلامت همگانی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی و بانکها بوده و دارای بخش های عمومی، داخلی، جراحی، دندانپزشکی، پوست، زنان، قلب و عروق، چشم پزشکی، اورولوژی، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، اطفال، هماتولوژی، مغز و اعصاب و تزریقات و پانسمان میباشد.
خدمات پاراکلینیکی مرکز شامل نوار قلب، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، پاپ اسمیر، ختنه، نوار مغز، شستشوی گوش، رادیوگرافی تک دندان، بخیه، اسپیرومتری و … میباشد.
ما معتقدیم اساس کار ما بر دو اصل احترام و اکرام می باشد، احترام به مراجعه کنندگان عزیز و اکرام پزشکان و پرسنل محترم که می بایست در هر دو زمینه نهایت تلاش خود را نموده و برای درک و پاسخ به نیازها و نظراتشان کوشش نماییم.

بیانیه ماموریت شرکت هولدینگ عقاب