Russian | English

روغن کنجد، دوست سلامتی

روغن کنجد، دوست سلامتی
۲۷ آذر ۱۳۹۶ n.mohseni
روغن کنجد، دوست سلامتی

دانه کنجد خواص بسیاری دارد. کنجد سرشار از کلسیم است و آهن فراوانی دارد به طوری که با خوردن ۱۰۰ گرم از آن، بدن ۶۷۰ میلی گرم کلسیم و ۱۰ میلی گرم آهن دریافت می کند. به همین دلیل مصرف این دانه به کسانی که گوشت و لبنیات کمی استفاده می کنند، توصیه می شود. با توجه به این که روغن کنجد نیز از همین دانه‌ها به دست می‌آید، درنتیجه خواص بی نظیر کنجد در روغن کنجد نیز یافت می‌شود.

در ادامه به برخی از خواص روغن کنجد خواهیم پرداخت:

روغن کنجد حاوی آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی مانند سزامول و سزامولین و ویتامین E است که خاصیت ضد سرطانی دارند و به همین دلیل، این روغن یکی از سالم‌ترین روغن‌های خوراکی محسوب می‌شود. ترکیبات آنتی اکسیدان روند پیری را به تعویق می‌اندازد و سبب افزایش طول عمر می‌شود. همچنین این خاصیت آنتی اکسیدانی ، مقاومت روغن را در برابر حرارت افزایش می‌دهد.

روغن کنجد یک منبع غنی از اسیدهای چرب غیراشباع است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. همچنین مصرف روغن کنجد موجب کاهش کلسترول بد خون و کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا می‌گردد لذا کسانی که چربی خون و فشار خون بالایی دارند، بهتر است از این روغن برای تهیه غذاهای روزانه‌شان استفاده کنند.

روغن سرخ کردنی شفاف حاوی روغن کنجد، نوعی روغن سرخ کردنی است که در فرمولاسیون آن از روغن کنجد استفاده شده است و لذا تمامی خواص تغذیه‌ای کنجد از جمله اسیدهای چرب ضروری (امگا ۶ ، امگا ۹) و آنتی اکسیدان‌های طبیعی در این فرآورده وجود دارد. ضمن آنکه به دلیل عدم استفاده از روغن پالم ، ظاهری شفاف داشته و فاقد اسیدهای چرب ترانس است . پایداری بالای این روغن در برابر اکسیداسیون ، آن را برای سرخ کردن‌های عمیق و طولانی نیز مناسب نموده است.

برخی از افراد بر این باورند که برخی روغن‌های گیاهی مانند روغن کنجد در حین سرخ کردن جذب غذا نمی‌شوند. در حالی که این یک باور غلط است و هر روغنی به هرحال جذب مواد غذایی خواهد شد. این مساله بیشتر با بافت غذا و نحوه سرخ کردن آن بستگی دارد. اگر قبل از سرخ کردن کمی به غذا نمک زده و اجازه بدهیم آب آن کشیده شود، در حین سرخ شدن روغن کمتری مصرف خواهد شد.

با توجه به خصوصیاتی که ذکر شد، توصیه می‌شود برای تهیه غذا، از روغن کنجد استفاده کنید تا علاوه بر خوش طعم شدن غذا، از خواص بی نظیر آن نیز بهره مند شوید.