Russian | English

روغن کنجد و عملکرد مغز

روغن کنجد و عملکرد مغز

Array

روغن کنجد و عملکرد مغز

روغن کنجد و عملکرد مغز
4 اسفند 1394 Ali Esmaili

 

در این بلاگ قصد داریم تا با انواع چربی‌ها آشنا شویم و نقش آن‌ها بر عملکرد مغز را بررسی کنیم. به طور کلی، چربی‌ها را می‌توان به دو دسته گیاهی و حیوانی تقسیم‌بندی می شوند. کلسترول فقط در منابع غذایی حیوانی وجود دارد و در غذاهای گیاهی کمتر دیده می شود. به همین جهت در چند دهه اخیر مصرف انواع روغن‌های گیاهی با افزایش آگاهی جامعه نسبت به مضرات کلسترول و چربی‌های حیوانی بالا رفته است. روغن‌های گیاهی بر خلاف نوع حیوانی حاوی مقادیر بیشتری اسیدهای چرب غیر اشباع از خانواده امگا 6،3 و 9 می باشند. این اسیدهای چرب  وظایف متعدی از جمله کمک به رشد و حفاظت از ارگان هایی چون مغز، چشم و قلب دارند و با داشتن خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها موثر هستند اما وجود اسیدهای چرب چند غیر اشباع در این روغن ها در اثر نگهداری طولانی مدت و مواجهه‌ روغن با حرارت بالا ممکن است منجر به آزاد شدن رادیکال‌های آزاد، ایجاد استرس اکسیداتیو و بروز بسیاری از بیماری‌ها شود.

یکی از نمونه‌های پرکاربرد و شناخته شده روغن‌های گیاهی، روغن کنجد است که از دانه‌ی كنجد استخراج مي‌شود. دانه‌ كنجد از كشت يك يا چند نوع گونـه‌ گيـاهي به نـام (سـزاموم اينـديكوم) به دست مي‌آید. مقادیر بالای توکوفرول یا ویتامین E 700-500) ميلــي گــرم بــر كيلوگرم) و آنتی اکسیدان‌های مخصوص در روغن کنجد به شکل نوعی سد دفاعی در برابر آسيب  ناشـي از راديكـال‌هـاي آزاد اسـيدهاي چرب غيراشباع عمل می‌کند.

در کنار فواید متعددی که برای روغن کنجد مطرح شده است، بهبود عمکلرد حافظه، جلوگیری از بروز آلزایمر و به طور کلی تامین سلامت مغز افراد خصوصا سالمندان، از دیگر خواص مصرف کنجد و روغن کنجد است. برای مثال مشاهده شده است که مصرف کنجد موجب بهبود بی‌حرکتی ناشی از بیماری پارکینسون می‌شود و با بهبود عملکرد سلول‌های عصبی و تسهیل انتقال پیام میان آن‌ها موجب افزایش فعالیت عصبی و توانایی یادگیری شده است. همچنین تحقیقات نشان داده‌ است که لیسیتین موجود در این گیاه و روغن آن، در سلامت بافت عصبی و مغز موثر است.

استرس اكسيداتيو ناشی از عملکرد تخریبی رادیکال‌های آزاد، يكي از عوامـل مهم در ايجاد اختلال حافظه همانند بيماري آلزايمر مي‌باشـد که مواد آنتي اكسيدان مي توانند اثر محافظتي علیه این موارد داشـته باشـند .به طور کلی آلزایمر نوعي بیماری مغزی پیشرونده است که به طور معمول در دوران پیری ایجاد مي‌شود. در این بیماری، ساختار سلول عصبی تخریب مي‌شود و بر حافظه و رفتار تاثیر مي‌گذارد. در کل مي‌توان گفت اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در روغن کنجد با کاهش کلسترول باعث افزایش انعطاف پذیری سلول های مغزی بویژه در نواحی هیپوکامپ که از قسمت های مهم مغز و شرکت‌کننده در فرآیند یادگیری است، مي‌شود و از این طریق مي‌تواند اثرات مثبتی بر فرآیند یادگیری و حافظه داشته باشد. همچنین روغن كنجد با داشتن خاصيت آنتي اكسيداني در بهبود حافظـه مي‌تواند موثر باشد.

طبق تحقیقات انجام شده روی موش‌های آزمایشگاهی، مشخص شده است که مصرف روغن کنجد در بارداری به صورا محسوسی موجب افزایش حافظه فرزندان آنها در مقایسه با گروهی که روغن کنجد دریافت نکرده‌اند، شده است.

در این میان تهیه روغن کنجدی که با علم روز دنیا تولید شده باشد و به صورت بهداشتی و تکنیکی در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که لازمه‌ بهره‌مندی از فواید روغن کنجد بهره‌گیری از این موارد است. شرکت عقاب سال‌ها است که در زمینه تولید محصولات کنجدی فعالیت می‌کند. روغن‌های کنجد از محصولات اصلی این شرکت می باشد که به تولید انواع روغن‌های مورد استفاده در سالاد و پخت و پز، یا روغن ترکیبی کنجد و کانولا و روغن مخصوص سرخ کردنی حاوی کنجد می‌پردازد. روغن‌های تولیدی شرکت عقاب با دارا بودن استانداردهای ISO 9001-2008 و به پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه تولید، در حال حاضر به بیش از 30 کشور دنیا نیز صادر می شود. به همین جهت همسو با افزایش تمایل افراد به مصرف روغن کنجد، لازم است تا آگاهی عمومی در رابطه با انتخاب برند معتبر در این زمینه بالا رود؛ چراکه استفاده از روغن های متفرقه علاوه بر نداشتن اثرات مفید می تواند برای سلامتی زیان بار نیز باشد. امید است تا تغذیه سالم نیز به عنوان یک فرهنگ صحیح میان تمامی افراد جامعه نهادینه بشود.