Russian | English

مصاحبه روزنامه‌­ی دنیای اقتصاد با سید جلال ناصری، مدیر عامل شرکت عقاب

مصاحبه روزنامه‌­ی دنیای اقتصاد با سید جلال ناصری، مدیر عامل شرکت عقاب
۲۲ بهمن ۱۳۹۴ Ali Esmaili

تقدیر محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از مدیرعامل و کارکنان شرکت عقاب برای تولید محصولات با کیفیت و همچنین توجه به مواردی همچون بهداشت و نظافت خطوط تولیدی، توجه به منابع انسانی، موارد زیست محیطی و فراهم آوردن امکانات رفاهی، فروشگاهی، درمانگاه و ورزشگاه در شرکت حلوای عقاب.

طی بازدید مهندس مس فروش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از تاسیسات تولیدی شرکت عقاب در حومه شهریار، سید جلال ناصری، مدیرعامل عقاب به معرفی پیشینه و عملکرد این شرکت با سابقه و خوشنام پرداخت. شرکت حلوای عقاب به عنوان یکی از قدیمی­‌ترین واحدهای صنایع غذایی در ایران فعالیت خود را از سال 1327 توسط مرحوم سید جلیل ناصری و محرم آقا ناصری در قالب کارگاهی کوچک و با تعداد انگشت شماری کارگر در شهر ری آغاز نمود و امروزه با ایجاد بیش از 1000 فرصت شغلی به یکی از اثرگذارترین واحدهای تولیدی در صنعت تغذیه ایران بدل شده است.

با واگذاری هدایت شرکت عقاب به آقای سید جلال ناصری در سال 1387 زیرساخت­های کارخانه به مساحت دو هکتار گسترش یافت و برای اولین بار برنامه­‌ی مدونی جهت توسعه شرکت به تصویب و اجرا رسید. توسعه­‌ی سبد محصولات، گسترش فیزیکی و تکنولوژیکی و همچنین تمرکز بر فعالیت­های دانش محور در راس برنامه های اجرایی شرکت قرار گرفت که در اولین گام با تجهیز آزمایشگاه به جدیدترین ادوات و برخورداری از زبده ترین نیروها، این آزمایشگاه را به آزمایشگاه مرجع صنایع غذایی و همکار مؤسسه استاندارد تبدیل کرد. جایگزین کردن روغن کنجد به عنوان فرآورده ای سالم و پرفایده به جای روغن های پرچرب مصرفی در خطوط تولید از دیگر نتایج این تغییر استراتژیک بود.

شرکت حلوای عقاب در حال حاضر با تولید 34 محصول در 6 گروه متفاوت و در بسته­بندی­‌ها و اوزان مختلف بزرگترین تولید کننده محصولات کنجدی در ایران بوده و با اخذ استاندارد بین­المللی FSSC 22000-2013 که مورد تائید اتحادیه اروپا نیز می باشد، سلامت و ایمنی کلیه محصولات خود را تضمین می کند

جناب آقای سید جلال ناصری رمز موفقیت و پیشرفت خود را کیفیت مطلوب و قیمت منصفانه معرفی کرد ضمن اینکه خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات جدید و متناسب با نیاز و خواسته مردم نیز از دیگر موارد مهم در پیشرفت پیوسته است. در همین راستا تولید محصول جدید این شرکت سس کنجد عقاب است که از کنجد آسیاب شده (ارده) و بدون استفاده از تخم­‌مرغ و روغن افزوده تهیه می شود. همچنین این شرکت تلاش می کند تا با حذف شکر از محصولات خود و استفاده از شیرین­‌کننده‌­های طبیعی بی‌­خطر همچون گلوکزها و شیره­های گیاهی گامی موثر در بهبود وضعیت سلامت جامعه بردارد. تولید کرم کنجد بدون شکر و حلوا ارده با شیره انگور و خرما از جمله محصولات عقاب برای تحقق این مهم می باشد.

براساس گفته های جناب آقای ناصری، با توجه به حجم بالای استقبال و تقاضای این محصولات در داخل کشور، هیچگاه نیازی به صادرات این برند نبوده اما به علت کیفیت و تنوع بالای محصولات شرکت عقاب، این محصولات به بیش از 30 کشور همچون نیوزلند، آمریکا، کانادا، عراق، افغانستان، بریتانیا و… توسط صادرکنندگان ارسال می شود.