Russian | English

تاثیر محصولات کنجدی بر متعادل‌سازی طبع‌ها

تاثیر محصولات کنجدی بر متعادل‌سازی طبع‌ها

Array

تاثیر محصولات کنجدی بر متعادل‌سازی طبع‌ها

تاثیر محصولات کنجدی بر متعادل‌سازی طبع‌ها
4 اسفند 1394 Ali Esmaili

 

پزشکی قدیم ایران بر پایه دانش طب سنتی بوجود آمد. این طب با قدمتی 3000 ساله با افراد متبحری همچون ابن سینا و زکریای رازی شکل گرفت و از حدود 5 قرن پیش تا کنون در اقصی نقاط دنیا تدریس شده است. اصول این طب بر پایه چهار طبع یا مزاج استوار است و افراد با تمام خصوصیات اخلاقی و فیزیکی زیر مجموعه یکی از این موارد می‌باشند.

شناخت و آگاهی نسبت به انواع طبع‌ها و مزاج‌ها برای افراد ضروری است چرا که در نهایت امکان ایجاد تعادل در بدن را افزایش می‌دهد. رعایت رژیم‌های غذایی مناسب و متعادل سازی غذاها از منظر طب سنتی، تا حد زیادی از بروز بیماری‌ها جلوگیری می‌کند و باعث افزایش سلامتی و ایجاد شادابی می‌شود.

چهار مزاج و طبع اصلی عبارتند از: مزاج گرم و تر (دموی)، گرم و خشک (صفراوی)، سرد و تر (بلغمی) و سرد و خشک (سوداوی) که هر کدام خصوصیات و برنامه غذایی خاص خود را دارند. در این میان، افراد با طبع سرد برای ایجاد تعادل در بدن‌شان به ترکیب غذاهای سرد و گرم به صورت توامان نیاز دارند. مصرف خوراکی‌هایی با طبع گرم همانند کنجد، عسل، دارچین و زنجبیل به افراد سرد مزاج (سوداوی و بلغمی) توصیه می شود و پرهیز از مصرف غذاها و گوشت‌هایی با طبع سرد به سلامت این افراد کمک می‌کند.

در طب سنتی، غذاهایی با طبع سرد به دلیل ایجاد حالت‌های ضعف، رنگ‌پریدگی، بی‌حوصلگی، خواب زیاد، کاهش میل جنسی و … ارزش غذایی چندانی ندارند. در مقابل نیز غذاهایی با طبع گرم سبب افزایش فشار خون بالا، ایجاد کم‌خوابی، بر افروختگی چهره، جوش و … می شوند. ناهماهنگی و عدم تعادل در مصرف وعده‌های غذایی و عدم توجه به طبع‌ها و مزاج ها باعث بروز اختلال در بدن و در نتیجه ایجاد انواع بیماری می‌شود.

در ادامه نمونه‌ای از مواد غذایی پرمصرف و طبع‌های‌شان را با هم بررسی می‌کنیم و به اهمیت نقش کنجد در معتدل‌سازی آن‌ها می‌پردازیم.

گوشت و پروتئین از جمله مواد ضروری برای بدن به شمار می رود. گوشت‌ها طبع‌های مختلفی دارند و لازم است به همین جهت بهتر است تا افراد با علم به طبع خود و گوشتی که با طبع‌شان سازگاری دارد، غذاهای خود را در سالمترین و بهترین حالت برای خود طبخ کنند. در ادامه برخی از این گوشت‌ها و مواد غذایی که به‌وسیله فرآورده‌های کنجدی طبعی معتدل پیدا می‌کنند آورده شده است.

گوشت بلدرچین از جمله گوشت‌های مفید و با ارزش غذایی بالا می‌باشد. در طب سنتی این گوشت از جمله گوشت‌های گرم و خشک به شمار می آید. برای معتدل‌سازی و طبخ این گوشت بهتر است آن را در آب شیرین شده، روغن کنجد حلوای عقاب و بادام بجوشانید. برای چاشنی آن می توانید از آب انار شیرین شده، روغن زیتون و رب انار استفاده کنید. همچنین برای مزه بهتر این گوشت می توانید پس از پخت، کمی آن را در روغن کنجد تفت بدهید.

ماهی طبعی سرد و مرطوب دارد و مصرف آن برای افرادی با طبع سرد می‌تواند باعث ایجاد بیماری شود. در نتیجه بهتر است تا برای پیشگیری از این موضوع، آن را با موادی چون روغن کنجد حلوای عقاب، زنجبیل، آویشن، عسل، گردو و فلفل طبخ کنید که طبع گرمی دارند.

دل و قلوه نیز همانند بلدرچین، طبعی گرم و خشک دارند و بهتر است که طبخ آن‌ها با روغن کنجد حلوای عقاب، آویشن، زیره، فلفل و گلپر صورت بگیرد.

عدس با داشتن طبعی سرد و خشک بهتر است تا با زیره، سرکه، گلپر، روغن بادام، کنجد حلوای عقاب، پونه و زعفران پخته شود.

باقالی نیز دارای طبعی سرد و مرطوب است و بهتر است که برای معتدل‌سازی طبع این غذا از کنجد حلوای عقاب، سیاه دانه، زنجبیل و آویشن استفاده کرد و  پس از صرف این غذا مقداری عسل و خرما مصرف نمود.

کنجد و فرآورده‌های کنجدی با داشتن طبعی گرم و مرطوب می‌توانند برای متعادل‌سازی غذاهای سرد و خشک به کار بروند. شرکت حلوای عقاب با بهره برداری از این دانه های روغنی پرفایده و تولید محصولاتی طبیعی و با کیفیت توانسته است تا گامی بزرگ برای بهبود و ارتقای برنامه غذایی سالم افراد بردارد.