Russian | English

کنجد عسلی انتخابی خوشمزه و پرانرژی

کنجد عسلی انتخابی خوشمزه و پرانرژی
۱۱ تیر ۱۳۹۶ نگار حاجی‌زاده

برای خیلی از ما اتفاق افتاده است که بین انجام کارهای روزانه در محل کار، منزل یا حتی زمان درس خواندن، احساس گرسنگی و کمبود انرژی داشته‌باشیم. در چنین مواقعی داشتن یک خوراکی خوش‌طعم که هم در دسترس باشد و هم سالم و پرانرژی، شاید اولین چیزی است که بخواهیم. میان وعده‌ای که ضمن تأمین کالری بتواند با بالا بردن قند خون هم تمرکز را بالا ببرد و هم خستگی ذهنی را برطرف کند. زمان‌های حساس دیگری نیز در زندگی وجود دارد که رساندن غذا به مغز اهمیت ویژه‌ای دارد، همان‌طور که می‌دانید گلوکز سوخت اصلی سلول‌های مغز است و برای عملکرد بهتر نیاز به منبع انرژی دارد. دوران امتحان ازجمله این زمان‌های حساس است که خوراکی مقوی در آن دوره می‌تواند باعث افزایش تمرکز و کسب نتیجه‌ی بهتر شود. کوهنوردی حرفه‌ای و انجام ورزش‌های سنگین مثال‌های دیگری است که از ضروریات انجام آن‌ها دسترسی داشتن به خوراکی مقوی، کم‌حجم و پرانرژی است تا بتواند در به سرعت ضعف و گرسنگی را دور کند.
موارد ذکرشده در بالا مثال‌هایی است که اهمیت میان وعده در آن‌ها شاید از زمان‌های دیگر پررنگ‌تر باشد؛ اما متأسفانه این روزها به دلیل زیادشدن کار و مشغله، افراد زمان کمی را برای صرف میان وعده می‌گذارند و یا با خوراکی‌های کم‌ارزش تغذیه‌ای مثل آب‌میوه‌های صنعتی، کیک و شیرینی، چیپس، پفک و مواردی ازاین‌دست تنها به فکر رفع گرسنگی لحظه‌ای خود هستند؛ که در درازمدت می‌تواند موجب ایجاد چاقی، اضافه‌وزن، دیابت و غیره شود.
شرکت حلوای عقاب به‌تازگی محصول جدید خود را به‌عنوان کنجد عسلی تولید و وارد بازار کرده است. کنجد عسلی عقاب با طعمی متفاوت و خوشمزه ترکیبی از کنجد درجه‌یک عقاب با عسل طبیعی است که تحت شرایط استاندارد تهیه‌شده و در بسته‌بندی‌ متناسب و بهداشتی عرضه می‌شود. ترکیب اصلی کنجد عسلی عقاب، کنجد درجه‌یک و عسل طبیعی است و هیچ‌گونه بلغور، غلات یا شیره دیگری در آن به کار نرفته است؛ عسل دارای ویتامین‌های متعددی از قبیل B1، B2، B3، B6 و همچنین ویتامین C است و با خواص ضدمیکروبی، ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی این ماده را به ترکیبی منحصر به فرد بدل کرده است. کنجد نیز در میان دانه‌ها با داشتن مقدار زیاد کلسیم، منیزیوم، فیبر و اسیدهای چرب ضروری متمایز است. ترکیب این دو ماده‌ی ارزشمند می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای روزهای امتحان، کوهنوردی، محل کار، تغذیه مدرسه یا دانشگاه و یا به عنوان یک شیرینی خوش‌طعم در کنار چای برای عصرهای زیبای تابستان باشد.
کنجد عسلی عقاب به علت تولید در مجموعه‌ی بزرگ عقاب که از اولین و تخصصی‌ترین کارخانه‌های تولید محصولات بر پایه کنجد در ایران به شمار می‌آید، نسبت به نمونه‌های مشابه متمایز است، چراکه شرایط استاندارد، ارزیابی و کارشناسی چندباره‌ی محصول در جریان تولید و آزمایشات گوناگونی که به‌منظور بررسی سطح کیفی محصول انجام می‌شود، ضامن تولید میان وعده‌ای سالم، خوشمزه و بهداشتی است. اسنک‌های کنجدی عقاب پس از تهیه با سیستم پخش کارآمد و گسترده عقاب در تمامی نقاط ایران توزیع‌شده و در دسترس عموم مردم قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان اسنک‌های کنجدی می‌توانند آن را از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های معتبر تهیه کنند. با امید افزایش تولید محصولاتی این‌چنینی و جایگیری آن‌ها در سبد مصرف خانواده ایرانی.