Russian | English

گروه ارده

گروه ارده

ارده یکی از فرآورده‌هایی است که از کنجد به دست می‌آید. ارده در کتب طب سنتی با نام رهشی آمده است و آن عبارت است از کنجد پوست گرفته بریان که نرم ساییده شده باشد و به صورت مایع در آید و روغن آن را نگرفته باشند. ارده از کنجد بدون پوست، نرم و کوبیده مخلوط با روغن خودش، به رنگ کرم یا زرد روشن به دست می‌آید که برای ساختن حلوا به کار می‌رود. ارده خود به تنهایی یک ماده غذایی کامل برای هر وعده غذایی به ویژه صبحانه است. در گذشته به دلیل نبودن شکر، مصرف ارده شیره، رواج بیشتری میان مردم داشت. ارده شیره معمولا ترکیبی از خمیرکنجد و شیره انگور بود. برخی افراد هم ارده را با خرما یا شیره خرما مصرف می کردند. اگر ارده با شیره انگور، شیره خرما یا خود خرما مصرف شود، هم طعم شیرین تر و مطلوب تری پیدا می کند و هم انرژی بیشتری به بدن می رساند بنابراین اگر بتوانیم این خوراکی را گاهی در وعده صبحانه بگنجانیم، می توانیم از دریافت انرژی و مواد مغذی کافی مطمئن شویم..
شرکت عقاب به عنوان برترین برند تولید محصولات کنجدی بالاخص ارده و حلوا ارده بیش از هفتاد سال است که با مرغوب ترین ارده را در دو نوع بسته بندی ۶۰۰ گرمی ویژه مصرف خانوار و ۲۰ کیلوگرمی ویژه مصارف قنادی ها، رستوران ها و کارخانجات تولید کرده و با کیفیت مطلوب روانه ی بازار می گردد.

ارده ۶۰۰ گرمی

این فرآورده دارای نسبت مناسبی از ارده با شیره خرما است که در بسته بندی مجزا و بهداشتی تولید می گردد .این محصول ، کاملا طبیعی ، مقوی و مغذی و حاوی هر سه نوع ترکیبات انرژی زا شامل کربوهیدرات ، پروتئین و چربی و غنی از املاح معدنی و ویتامین ها است که به عنوان یک وعده غذایی کامل ، قابل استفاده برای تمامی گروه های سنی است .
اطلاعات بیشتر

ارده و شیره 150گرمی عقاب

ارده ۲۰ کیلوگرمی

این محصول، پس از انجام فرایند آسیاب کردن کنجد بدون پوست و بو داده شده، در ظروف فلزی ۲۰ کیلوگرمی با طراحی زیبا پر شده و قابلیت استفاده در رستوران‌‌‌ها و قنادی‌ها به‌منظور تهیه انواع غذاها و شیرینی‌جات و همچنین در کارخانجات صنایع غذایی جهت استفاده در فرمولاسیون محصولات غذایی مختلف از جمله حلوا، کلوچه، کیک و… را دارا میباشد که ضمن بهبود طعم و مزه، موجب افزایش ارزش غذایی محصولات مختلف نیز میگردد.

اطلاعات بیشتر
ارده 20 کیلوگرمی

ارده ۶۰۰ گرمی

ارده، محصول حاصل از آسیاب کردن کنجد بدون پوست و بوداده شده با حفظ تمام خواص تغذیه‌ای آن است که ضمن بهبود طعم و مزه، موجب افزایش ارزش غذایی محصولات مختلف می‌گردد. ارده به صورت مستقیم یا همراه با یک شیرین کننده نظیر شربت شکر یا شیره انگور می‌تواند به‌عنوان یک وعده غذایی مناسب استفاده گردد همچنین از این محصول در تهیه انواع غذاها، شیرینی جات، حلوا، کلوچه، کیک و یا محصولاتی نظیر سس ارده و هوموس استفاده می‌گردد. دو فاز شدن ارده، امری طبیعی و نشان دهنده خالص بودن آن است و با هم زدن مجدد به حالت اول برمی‌گردد.
اطلاعات بیشتر

ارده 600 گرمی