Russian | English

گروه حلوا

گروه حلوا

حلوا ارده یکی از فرآورده های بدست آمده از دانه کنجد است که از مخلوط کردن ارده حاصل از کنجد با شیره پخته شده از ترکیبات شیرین کننده به همراه برخی ترکیبات دیگر از جمله مواد طعم دهنده مانند هل و وانیل و برخی مغزهای خوراکی تا رسیدن به یک بافت جامد با ظاهری نخ دار به دست می آید و دارای انواع مختلفی بر اساس نوع بافت و ترکیب شیرین کننده آن می باشد .این فرآورده حاوی تمام مزایای تغذیه ای کنجد .بوده و همچنین دارای یک نسبت متعارفی از هر سه ماده انرژی زا شامل کربوهیدرات ، پروتئین و چربی است
شرکت حلوای عقاب با بیش از ۷۰ سال تجربه در زمینه تولید انواع فرآورده های حاصل از کنجد بیشترین تنوع را در تولید این گروه محصولات پایه کنجدی دارا می باشد که از جمله می توان به حلواارده ساده با انواع .مغزهای خوراکی مانند کنجد ، پسته و بادام ، با انواع شیره های طبیعی مانند شیره خرما و شیره انگور و حلوا بدون شکر اشاره نمود

حلوا ارده ساده

این فرآورده، از مخلوط کردن ارده با شیره حاصل از پخت شکر و گلوکز بدست می‌آید که پس از افزودن طعم دهنده‌هایی نظیر هل و وانیل، آن‌را کاملاً هم زده و سپس خنک نموده تا در نهایت یک بافت جامد با ظاهری نخ دار حاصل گردد. با توجه به اینکه حداقل ۵۰ % وزن حلوا ارده را، ارده ( کنجد آسیاب شده) تشکیل می‌دهد، لذا تمامی خواص مطلوب این دانه روغنی، در این محصول نیز وجود دارد. این محصول، دارای نسبت متعارفی از هر سه نوع ماده انرژی‌زا شامل ترکیبات پروتئینی، چربی و کربوهیدراتی است و یک منبع غنی از انرژی محسوب می‌گردد.

اطلاعات بیشتر
حلوا ارده ساده عقاب

حلوا ارده کنجدی

حلوا ارده را به‌صورت ساده یا با انواع مغزهای مختلف تولید می‌نمایند که از جمله آن‌ها می‌توان به حلوا ارده با مغز کنجد اشاره کرد. این محصول حاوی ۱۰% دانه کنجد پوست گیری و بو داده شده در بافت محصول و سطح آن است که ضمن ایجاد ظاهری مطلوب، موجب بهبود طعم و بافت ترد در این فرآورده شده و همچنین باعث افزایش ارزش غذایی آن نیز می‌گردد.

اطلاعات بیشتر
حلوا ارده کنجدی عقاب

حلوا ارده با مغز پسته

حلوا ارده با مغز پسته، نوع دیگری از انواع حلوا ارده است که در فرمولاسیون آن مخلوطی از خلال پسته و خلال بادام زمینی استفاده شده است. پسته از جمله دانه‌‌های روغنی بسیار مقوی و مغذی است که حاوی ویتامین‌های مختلفی از جمله ویتامین B1، B3 و ویتامین E می‌باشد. همچنین مغز پسته منبع غنی از املاح مختلف به‌ویژه آهن، پتاسیم، فسفر و کلسیم است.
اطلاعات بیشتر

حلوا ارده ساده پسته ای عقاب

حلوا ارده بدون شکر

فرآورده‌ایست که درآن به‌جای شکر و گلوکز، از شیرین‌کننده‌های طبیعی دیگر نظیر سوربیتول و مالتیتول که به قند میوه‌جات معروف هستند، استفاده می‌گردد که ضمن ایجاد بافتی مناسب و شیرینی ملایم و مطبوع، به‌دلیل دارا بودن اندیس گلیسمی پایین، برای افراد دیابتیک نیز قابل استفاده است و موجب افزایش سریع قند خون نمی‌گردد و لذا حلوا ارده بدون شکر را می توان به‌عنوان یک محصول مقوی و مغذی با حفظ تمام خواص مطلوب کنجد و قابل استفاده برای تمامی مصرف کنندگان از جمله افراد دیابتیک دانست.

اطلاعات بیشتر
حلوا ارده بدون شکر عقاب

حلوا ارده نرم

این محصول، نوعی دیگری از حلوا ارده با بافتی نرم و بدون رشته‌‌‌های نخ مانند است. خصوصیات بافتی و همچنین مقدار بیشتر ارده و طعم دهنده‌هایی نظیر هل در فرمولاسیون این محصول و تزئین آن با گرانول پسته در یک بسته‌بندی کاملاً بهداشتی موجب گردیده است که حلوا ارده نرم به‌عنوان یک محصول ویژه و مجزا در طبقه‌بندی انواع حلوا ارده قرار گیرد. به‌دلیل ویژگی‌های بافتی، ممکن است بخشی از روغن این محصول به‌صورت طبیعی جدا شده و در سطح آن جمع شود.

اطلاعات بیشتر
حلوا ارده نرم

حلوا ارده با شیره خرما

این فرآورده طبیعی از مخلوط کردن ارده با شیره‌ی خرما و طعم دهنده‌هایی نظیر هل و وانیل به‌دست می‏آید که ضمن داشتن تمام خواص تغذیه‌ای کنجد، از عطر و طعم مطلوب شیره‌های طبیعی و ترکیبات مغذی آن‌ها نظیر کربوهیدرات‌ها، املاح و ویتامین‌ها بهره‌مند شده است و در مجموع به‌عنوان یک محصول انرژی‌زا و مفید و کاملاً طبیعی برای تمامی گروه‌های سنی قابل استفاده است.

اطلاعات بیشتر
حلوا ارده با شیره خرما

حلوا ارده با شیره انگور

این فرآورده طبیعی از مخلوط کردن ارده با شیره‌ی انگور و طعم دهنده‌هایی نظیر هل و وانیل به‌دست می‌آید که ضمن داشتن تمام خواص تغذیه‌ای کنجد، از عطر و طعم مطلوب شیره‌های طبیعی و ترکیبات مغذی آن‌ها نظیر کربوهیدرات‌ها، املاح و ویتامین‌ها بهره‌مند شده است و در مجموع به‌عنوان یک محصول انرژی‌زا و مفید و کاملاً طبیعی برای تمامی گروه‌های سنی قابل استفاده است.

اطلاعات بیشتر
حلوا ارده با شیره انگور