Russian | English

میان وعده خوب برای بچه‌های خوب

میان وعده خوب برای بچه‌های خوب

Array

میان وعده خوب برای بچه‌های خوب

میان وعده خوب برای بچه‌های خوب
26 اسفند 1395 Ali Esmaili

رشد مطلوب در گرو تغذیه‌ صـحیح و عادات غذایی مناسـب اسـت. در صورت داشتن تغذیـه مناسـب و برنامه‌ي غذایی صحیح، سـلامتی افراد حفظ و تـأمین می‌شود. بیش از چند دهه است که کیفیت تغذیه نوجوانان با افزایش مصرف غذاهاي آماده، نوشیدنی‌ها و میان وعده‌های مضر و کاهش مصرف مواد غذایی مفید کاهش‌ یافته و به الگوی غذایی نامناسب تبدیل شده است.به همین منظور یافتن جایگزین‌های مناسب و در عین حال متنوع می‌تواند باعث تغییر در برنامه غدایی نامناسب و به مرور باعث تغییر در سبک زندگی شود.

از آنجا که تغذیه سالم در سنین حساس رشد، نقش پررنگی در سلامت سال‌های بعد زندگی دارد، مصرف میان وعده مناسب نیز به‌عنوان یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی سالم حائز اهمیت است. همچنین با توجه به اینکه میل و اشتها گاهاً در کودکان و نوجوانان کمتر است و یا به دلایل مختلف، زمان کمتری را برای صرف غذا می‌گذارند، افزایش وعده‌های مصرفی می‌تواند نیاز آن‌ها به مواد غذایی را برطرف کند، مشروط بر اینکه از انواع خوراکی‌ها و مواد غذایی سالم و مغذی استفاده شود. در این ‌بین کرم کنجد برگرفته از دانه‌های کنجد، با ارزش غذایی بالا و بافتی نرم و لذیذ میان وعده‌ای مناسب، منحصربه‌فرد و پرخاصیت برای تمام سنین به‌خصوص کودکان و نوجوانان است.

کنجد به‌ عنوان ماده اصلی سازنده کرم کنجد، با داشتن اسیدهای چرب امگا 6 و 9 و ترکیبات آنتی‌ اکسیدانی مانع از بروز بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان و دیابت می‌شود؛ همچنین در افرادی که کلسترول خون بالایی دارند مصرف کنجد موجب بهبود وضعیت چربی خـون و كـاهش آسیب‌های عروقی می‌شود. املاح معدنی مثل کلسیم، فسفر، پتاسیم موجود در کنجد از بروز پوکی استخوان جلوگیری می‌کنند. علاوه‌بر این کنجد حاوی آهن، ویتامین B1 و روی بوده که در رشد و سلامت کودکان بسیار اثرگذار است. متخصصین و محققین شرکت عقاب با انجام تحقیقات فراوان کرم کنجد را با بافتی لذیذ و طعم‌های متنوع کاکائویی، قهوه، ساده و بدون شکر برای طیف گسترده‌ای از ذائقه‌ها به ویژه ذائقه کودکان تولید می‌شود.

به همین منظور توصیه می‌شود تا ذائقه‌ی فرزندان خود را از ابتدا با مواد غذایی سالم و مفید آشنا سازیم تا هم در دوران رشد دچار کمبودهای تغذیه‌ای نشوند و هم در سال‌های بعدی زندگی انتخاب‌های بهتر و مناسب‌تری را در رابطه با غذای مصرفی خود داشته باشند.

آموزش تغذیه صحیح همچون تمام موارد از خانواده آغاز می‌شود و این رسالت به عهده خانواده‌های ایرانی است تا با انتخاب مواد غذایی سالم از شرکت‌های معتبر، سلامت نسل بعد را تأمین و حفظ کنند.

در این میان شرکت حلوای عقاب به‌عنوان قدیمی‌ترین و معتبرترین شرکت تولیدکننده محصولات بر پایه کنجد در ایران با به‌کارگیری علم و تجربه خود و استفاده از متخصصین  مجرب صنایع غذایی، محصولات سنتی حاصل از دانه کنجد را به‌صورت صنعتی تولید می‌کند. شرکت عقاب به عنوان اولین و معتبرترین شرکت تولیدکننده انواع محصولات کنجدی با داشتن استانداردهای بین‌المللی FSSC22000:2013 و ISO9001:2008، همواره رضایت و سلامت خانواده ایرانی را اولویت خود در تولید محصولات قرار داده است.

حلوا ارده، کنجد، سس کنجد، ارده و کرم کنجد از جمله گروه محصولات این شرکت به شمار می‌آیند که می‌توان از آن‌ها در میان‌وعده‌ها استفاده کرد. لذا این امکان برای مصرف‌کننده ایرانی فراهم‌شده است تا بتواند ضمن داشتن انتخاب‌های متعدد از خواص اعجاب‌برانگیز دانه‌های گیاهی کنجد در قالب میان وعده‌های سالم نیز بهره‌مند شود.

با این امید که سلامت جامعه ایرانی با الگوی غذایی سالم تغییر و بهبود یابد.