Russian | English

میان وعده خوب برای بچه‌های خوب

میان وعده خوب برای بچه‌های خوب
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ Ali Esmaili
میان وعده خوب برای بچه‌های خوب

رشد مطلوب درگرو تغذیه‌ي صـحیح و عادات غذایی مناسـب اسـت. در صورت داشتن تغذیـه مناسـب و برنامه‌ي غذایی صحیح، سـلامتی افراد حفظ و  تـأمین می‌شود. بیش از چند دهه است که کیفیت تغذیه نوجوانان با افزایش مصرف غذاهاي آماده، نوشیدنی‌ها و میان وعده‌های پرنمک و کاهش مصرف مواد غذایی مفید کاهش‌یافته است. از سویی دیگر با افزایش سن، این الگوی غذایی به عادات غذایی نامطلوب تبدیل می‌شود. ازآنجاکه نقش تغذیه در حفظ سلامت انسان انکارناپذیر است، یافتن جایگزین‌های مناسب و درعین‌حال متنوع می‌تواند الگوی غلط  تغذیه‌ای موجود را اصلاح کند.

محصولات کنجدی شرکت عقاب سال‌ها است که در سبد خانوار ایرانی جای دارد. چراکه عقاب به عنوان اولین و معتبرترین شرکت تولیدکننده انواع محصولات کنجدی با داشتن استانداردهای بین‌المللی FSSC22000:2013 و ISO9001:2008، همواره رضایت و سلامت خانواده ایرانی را اولویت خود در تولید محصولات قرار داده است. حلواارده، کنجد، سس کنجد، ارده و کرم کنجد از جمله گروه محصولات این شرکت به شمار می‌آیند که می‌توان از آن‌ها در میان‌وعده‌ها استفاده کرد. لذا این امکان برای مصرف‌کننده ایرانی فراهم‌شده است تا بتواند ضمن داشتن انتخاب‌های متعدد از خواص اعجاب‌برانگیز این دانه‌های گیاهی بهره‌مند شود.

ازآنجاکه تغذیه سالم در سنین حساس رشد، نقش پررنگی در سلامت سال‌های بعد زندگی دارد، مصرف میان وعده مناسب نیز به‌عنوان یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی سالم حائز اهمیت است. همچنین با توجه به اینکه میل و اشتها گاهاً در کودکان و نوجوانان کمتر است و یا به دلایل مختلف، زمان کمتری را برای صرف غذا می‌گذارند، افزایش وعده‌های مصرفی می‌تواند نیاز آن‌ها به مواد غذایی را برطرف کند، مشروط بر اینکه از انواع خوراکی‌ها و مواد غذایی سالم و مغذی استفاده شود. در این ‌بین کرم کنجد برگرفته از دانه‌های کنجد، با ارزش غذایی بالا و بافتی نرم و لذیذ میان وعده‌ای مناسب، منحصربه‌فرد و پرخاصیت برای تمام سنین به‌خصوص کودکان و نوجوانان است.

کنجد به‌عنوان ماده اصلی سازنده کرم کنجد، با داشتن اسیدهای چرب امگا 6 و 9 و ترکیبات آنتی‌اکسیدانی مانع از بروز بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان و دیابت می‌شود، همچنین در افرادی که کلسترول خون بالایی دارند مصرف کنجد موجب بهبود وضعیت چربی خـون و كـاهش آسیب‌های عروقی می‌شود. املاح معدنی مثل کلسیم، فسفر، پتاسیم موجود در کنجد در استحکام استخوان و دیگر اعمال حیاتی بدن نقش دارند. علاوه بر این کنجد حاوی آهن، ویتامین B1 و روی بوده که در رشد و سلامت کودکان بسیار اثرگذار است. متخصصین و محققین شرکت عقاب با انجام تحقیقات فراوان کرم کنجد را با بافتی لذیذ و طعم‌های متنوع کاکائویی، قهوه، ساده و بدن شکر برای طیف گسترده‌ای از هم‌میهنان به ویژه کودکان تهیه و علاوه بر توزیع در  ایران به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کند. به همین جهت توصیه می‌شود تا ذائقه‌ی فرزندان خود را از ابتدا با مواد غذایی سالم و مفید آشنا سازیم تا هم در دوران رشد دچار کمبودهای تغذیه‌ای نشوند و هم در سال‌های بعدی زندگی انتخاب‌های بهتر و مناسب‌تری را در رابطه با غذای مصرفی خود داشته باشند. در پایان باید گفت که آموزش تغذیه صحیح همچون تمام موارد از خانواده آغاز می‌شود و این رسالت به عهده خانواده‌های ایرانی است تا با انتخاب مواد غذایی سالم از شرکت‌های معتبر، سلامت نسل بعد را تأمین و حفظ کنند. در این میان شرکت حلوای عقاب به‌عنوان قدیمی‌ترین و معتبرترین شرکت تولیدکننده محصولات بر پایه کنجد در ایران با به‌کارگیری علم و تجربه خود و استفاده از متخصصین  مجرب صنایع غذایی، محصولات سنتی حاصل از دانه کنجد را به‌صورت صنعتی تولید می‌کند. با این امید که سلامت جامعه ایرانی با الگوی غذایی سالم تغییر و بهبود یابد.