از سال 1319

خواص کرم کنجد برای کودکان

تغذیه سالم برای کودکان، همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است. رعایت یک برنامه غذایی مشخص با بالاترین ارزش غذایی، می‌تواند تا حدودی این نگرانی را برطرف کند. یکی از گزینه‌های پیش‌ رو، کنجد و محصولات کنجدی است. وجود کلسیم، اسیدهای چرب اشباع نشده، آنتی‌ اکسیدان  و انواع ویتامین‌ها، کنجد را به یکی از منابع سالم و البته پرطرفدار برای تامین مواد مغذی بدل کرده است.

در بلاگ‌های گذشته بارها به اهمیت مصرف کنجد و گنجاندن آن در وعده‌های غذایی، اشاره کرده ‎ایم اما در این بلاگ قصد داریم تا مشخصا به معرفی کرم کنجد و تاثیر آن در رشد و سلامتی کودکان بپردازیم.

کرم کنجد فراورده‌ای کنجدی است که از ترکیب ارده به دست آمده از کنجد پوست گرفته شده و بو داده با شکر، شیرخشک و طعم‌دهنده‌هایی چون وانیل به دست می‌آید. هر یک قاشق (30 گرم) از این ماده غذایی، حاوی 150 کیلوکالری انرژی می‌باشد و مصرف آن می‌تواند به 7 درصد از نیاز بدن به کلسیم و آهن پاسخ بدهد.

در ادامه به خواص کرم کنجد و تاثیر آن بر سلامتی کودکان نگاهی می‌اندازیم.

کلسیم

شاید اطلاع داشته باشید که دانه کنجد منبعی سرشار از کلسیم است. کرم کنجد نیز به جهت داشتن کنجد، دارای کلسیم فراوانی است که به دلیل عدم تمایل کودکان به طعم و مزه شیر، می‌تواند جهت تامین کلسیم بدن کودکان مورد استفاده قرار گیرد. کلسیم موجود در این محصول کنجدی، یکی از منابع مفید برای تقویت استحکام دندان‌ها، استخوان‌ها و در نتیجه افزایش قد در کودکان است.

علاقه و تمایل کودکان به شکلات‌های صبحانه و البته ضرر آن‌ها را نیز نمی‌توان نادیده گرفت به همین منظور کرم کنجد حلوای عقاب با طعم کاکائو را می‌توان جانشین سالم و مفیدی برای این دسته از شکلات‌ها دانست.

پروتئین

پروتئین، یکی از مواد مغذی مورد نیاز بدن است که بسیاری از والدین دغدغه تامین روزانه آن را برای فرزندان‌شان دارند. پروتئین برای ساخت و ترمیم سلول‌ها و بافت‌های مختلف بدن حیاتی است و روی مصرف آن برای کودکان خصوصا در سن رشد تاکید فراوانی شده است. کنجد و به تبع آن، تمامی محصولات کنجدی، منابع غنی پروتئین هستند و میزان پروتئین موجود در آن‌ها با پروتئین موجود در بسیاری از دیگر دانه‌های گیاهی و همچنین شیر برابری می‌کند. والدین باید نسبت به تامین روزانه پروتئین مورد نیاز فرزندان‌شان، دقت داشته باشند.

ویتامین B

یکی دیگر از فواید مصرف کنجد و فراورده‌های کنجدی همچون کرم کنجد، مقوی بودن آن هاست. وجود ویتامین B، بخشی از نیاز روزانه کودکان را برای فعالیت‌های ذهنی و بدنی تامین می‌کند و می‌تواند به عنوان یک میان وعده سالم، در سبد غذایی کودکان قرار بگیرد.

خاصیت آنتی اکسیدانی

بدون شک تمامی والدین از اهمیت صبحانه و تاثیر آن بر عملکرد فرزندان‌شان آگاهی دارند. یکی دیگر از فواید مصرف کرم کنجد برای کودکان، افزایش عملکرد مغزی آن‎ها است. خاصیت آنتی اکسیدانی کنجد موجود در کرم کنجد، جریان خون و روند تولید اکسیژن را افزایش می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند تا مغز پویا بماند. استفاده از کرم کنجد به عنوان صبحانه، به مرور زمان، عملکرد مغز را افزایش می‌دهد.

کارخانه عقاب، به عنوان تولیدکننده پیشرو در تولید فرآورده‌های کنجدی، همواره در تلاش بوده است تا آگاهی‌بخشِ اهمیت تغذیه سالم باشد.

تولید گروه محصولات کرم کنجدی، با طعم‌های گوناگون از قبیل کاکائویی، قهوه، ساده و بدون شکر نمونه‌ای از تلاش‎های گروه حلوای عقاب برای تغییر ذائقه‌ها و پاسخ به دغدغه‌ گروه‌‎های سنی مختلف است.

اشتراک گذاری: