Russian | English

حلوای عقاب اولین دارنده استانداردهای IFS و BRC در ایران

حلوای عقاب اولین دارنده استانداردهای IFS و BRC در ایران
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ نگار حاجی‌زاده
حلوای عقاب اولین دارنده استانداردهای IFS و BRC در ایران

یکی از تبعات زندگی مدرن برای بشر امروزی مسئله سلامت و کیفیت غذا بوده است. آمار ارائه شده از طرف سازمان‌های ملی و بین‌المللی به این نگرانی دامن میزند که مواد غذایی عامل اصلی بسیاری از بیماری‌های فراگیر عصر حاضر است. هم‌زمان با فراگیری این مشکلات، حضور برندهای متعدد در بازار، انتخاب را برای مصرف‌کننده دشوار کرده و بر نگرانی‌های او می‌افزاید. مصرف‌کننده همیشه با این سؤالات بسیار مهم مواجه است که، تا چه حد می‌توان به اطلاعات درج شده روی بسته‌بندی محصول اعتماد کرد؟ آیا در روند تولید مواد غذایی مسائل بهداشتی به خوبی رعایت شده است؟ آیا در روند انتقال ایمنی و سلامت غذا در نظر گرفته شده است؟ آیا در تولید ماده غذایی از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت استفاده شده است؟ و بسیاری دیگر از این دست سؤالات که برای مصرف‌کننده معمولاً بی‌پاسخ می‌ماند؛ زیرا که نمی‌داند از چه طریقی پاسخ آن‌ها را بیابد.

یکی از راه‌های پی بردن به امنیت مواد غذایی که مصرف می‌شود، بررسی مجوزها، گواهی‌نامه‌ها و استانداردهایی است که تولیدکننده دریافت کرده است. خوشبختانه سازمان‌های معتبری در سطح ملی و بین‌المللی وجود دارند که به خوبی شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی در جهان را رصد کرده و در صورت تأیید گواهی‌نامه‌هایی در این زمینه صادر می‌کنند. از معتبرترین این گواهینامه‌های بین‌المللی می‌توان به «گواهینامه‌های سیستم بهداشت، ایمنی و کیفیت» (british retail consortium (BRC و (international food (IFS standard اشاره کرد. این استانداردها تا به حدی معتبر هستند که شرکت‌هایی که موفق به کسب آن شوند، جهت صادرات محصولات خود به اتحادیه اروپا و حوزه شنگن کمترین محدودیت‌ها را خواهند داشت. از این رو بسیار خرسندیم که از این طریق اعلام کنیم، شرکت حلوای عقاب به عنوان اولین تولیدکننده مواد غذایی در ایران توانسته است با رعایت موازین متعدد بهداشتی، ایمنی و کیفیت مواد غذایی موفق به دریافت این دو استاندارد از شرکت DQS آلمان گردد.

بدین‌وسیله دریافت دو استاندار BRC و IFS را به تمام مدیران و دست‌اندرکاران محترم حلوای عقاب تبریک گفته و آرزو داریم کسب چنین موفقیت‌هایی، همچون گذشته مداوم و مستمر باشد. همچنین به مصرف‌کنندگان محترم محصولات حلوای عقاب، که با اعتماد خود تسهیل‌کننده مسیر طولانی موفقیت ما بوده‌اند نیز تبریک ویژه‌ای تقدیم کرده و امیدواریم با دریافت این گواهینامه‌ها، یک‌بار دیگر اثبات کرده باشیم که شایستگی اعتماد شمارا داشته‌ایم.